msgbartop
(تجاری‌سازی ایده­ ها ، اختراعات و یافته­ های پژوهشی)
msgbarbottom

۰۹ تیر ۹۴ امکان ثبت اختراع پژوهشگران ايراني در 150 کشور

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: با تلاش های صورت گرفته امکان ثبت اختراع پژوهشگران و مخترعان ایرانی در pct (معاهده همکاری در ثبت اختراعات) که 150 کشور عضو آن هستند فراهم شده است و این موضوع موجب کاهش هزینه ها و کوتاه تر شدن این فرایند می شود.
نصرت الله ضرغام در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ثبت اختراع بین المللی یکی از دغدغه های اصلی مخترعان کشور ماست و تاکنون اختراعات به صورت بین المللی در آمریکا ثبت می شد که این کار فرایند طولانی و هزینه بالایی را در برداشت.
وی گفت: ثبت اختراع در pct موجب نشده است که از ثبت اختراع در آمریکا منصرف شویم، بلکه با توجه به اینکه یکی از شاخصه‌های توسعه ملی کشور تطابق میزان دارایی با این شاخص هاست، باید سعی شود تا دارایی های هر کشور افزایش و به همان میزان اشتغال برای افراد آن کشور حاصل شود.
ضرغام ادامه داد: آمریکا در حال حاضر 37 درصد دارایی دارد و این میزان به معنای ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از افراد است که ظرفیت بالقوه،آن ها را سمت بهره وری افزایش می دهد.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: مخترعان می توانند از طریق ورود به سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و تکمیل فرم مربوطه در زمینه ثبت اختراع خود در 150 کشور اقدام کنند.
ضرغام افزود: هم‌اکنون 76 اختراع براساس pct در مراحل ثبت در 150 کشور قرار دارد که نسبت به فرایند قبلی این فعالیت در حالت جهشی قرار گرفته و طیف مخاطبان آن در حال افزایش است.

دیدگاه‌ها بسته شده است.