msgbartop
(تجاری‌سازی ایده­ ها ، اختراعات و یافته­ های پژوهشی)
msgbarbottom

۰۹ اردیبهشت ۹۴ ششمین کنگره بین المللی هپـاتیت

رئیس شبکه هپاتیت کشور از برگزاری ششمین کنگره دو سالانه و بین المللی هپاتیت از ششم تا هشتم خرداد در تهران و شیراز خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر سید موئدعلویان امروز درنشست خبری این کنگره گفت: معرفی توانمندی های علمی ایران به جوامع علمی دنیا و در نهایت معرفی تهران به عنوان قطب تشخیص، درمان و پژوهش در زمینه بیماری های هپاتیت و کبد در منطقه از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.
وی با اشاره به ارائه 60 سخنرانی، 130پوستر، برگزاری 30 نشست تخصصی و حضور 2 تا 3 هزار متخصص و پزشک در ششمین کنگره بین المللی هپاتیت افزود: 40 استاد مطرح بیماری‌های مطرح کبدی از کشورهای مهمی چون ایتالیا، آلمان و استرالیا در این کنگره حضوردارند، ضمن اینکه برگزاری جلسات آموزشی برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از بیماریهای کبدی از دیگر اهداف برگزاری کنگره است.
علویان سلامت خون را از محورهای مهم این کنگره عنوان کرد و گفت: از سال 1375 که غربالگری هپاتیت C در ایران آغاز شده شیوع این بیمارای در ایران کاهش یافته و در اکثر مراکز و درمانگاه های تالاسمی با تشخیص زودرس بیماری، مشکل شیوع هپاتیت در بیماران تالاسمی تا 70 درصد کاهش یافته است.
رئیس شبکه هپاتیت کشور افزود: امروزه در درمان هپاتیت C در دنیا تحول عظیمی رخ داده است و می توانیم آن را 100 درصد ریشه‌کن کنیم و افق و شعار 20 سال آینده کشور در این زمینه را «ایران بدون هپاتیت C» قرار دادیم؛ این مهم با کمک شبکه هپاتیت، مراکز درمانی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سایر مراکزی که با سلامت خون در ارتباط هستند امکان پذیر است.
علویان گفت: شیوع هپاتیت به زیر نیم ‌درصد کاهش یافته است، اما در زمینه کبد چرب استفاده از غذاهای پرچرب و آماده و کم تحرکی سبب شده است بیماری کبد چرب در جامعه شیوع بیشتری پیدا کند که درمان آن نیاز به تغییر فرهنگ و سبک زندگی مردم دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده است.