msgbartop
(تجاری‌سازی ایده­ ها ، اختراعات و یافته­ های پژوهشی)
msgbarbottom

۰۴ مهر ۹۱ اول دفتر……

اول دفتر بنام ایزد دانا
تا این صفحه پیش روی شما خوبان – مخاطبان وبگاه دفتر ارتباط با صنعت و جامعه – گشوده شود ، راهی دراز پیموده شده است. با زحماتی قابل تقدیر و سپاس از سوی تمامی همکاران دست اندرکار در بخش های ذیربط که تا اطاله کلام موجب ملال نگردد از ذکر نام و عنوان ایشان با عرض خسته نباشید و سپاسی در میگذریم.
همچنین بر خویشتن فرض میدانیم که زحمات همه مسولین گذشته ” دفتر ارتباط با صنعت و جامعه ” را ارج نهیم.
اما بعد:
با شروع به کار دوره جدید فعالیت ” دفتر ارتباط با صنعت و جامعه ” که از تیرماه 1391 و با ابلاغ حکم اینجانب توسط معاونت محترم ” پژوهش و فنآوری دانشگاه ” آغاز گردیده است ، دغدغه و هدف اصلی تعریف و تعیین جایگاه ” دفتر ” در درجه اول و ز آن پس انجام اقدامات بایسته و شایسته در جهت اهداف اصلی بوده است.
در ابتدای کار با تفکیک دفتر و پیش بینی فضای مناسب – اطاق فعلی در ساختمان 105 – گام اول برداشته شد. در مرحله بعد حضور منظم و بر اساس برنامه در دفتر به منظور پاسخگویی به مراجعان محترم و صدور معرفی کارآموزی دانشجویان عزیز بود. و در این میان پیش بینی و تدارک و درخواست وسایل مورد نیاز از جمله خط تلفن- فاکس مستقل و…. بود.و ناگفته پیداست که تحقق هر یک از موارد یاد شده با عنایت به گردنه های(!!!) صعب بروکراسی اداری و …. خود حکایتی تواند بود. بگذریم!
و اکنون با گذشت قریب به سه ماه از آغاز دوره جدید کار دفتر ارتباط با صنعت و جامعه و با یک نگاه خوشبینانه می توان گفت که به لطف الهی گام های اولیه برداشته شده و راه درازی پیش روست که البته به مدد لطف الهی و همت همکاران و خاصه مسولین محترم دانشگاه بایستی طی شود. از جمله اهداف و برنامه های آتی دفتر می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
1- آغاز به کار ” وبگاه دفتر ارتباط با صنعت و جامعه “ ( همین صفحه پیش روی شما ) و به روز رسانی آن به نحوی که رسانه مستقل و پاسخگویی برای ارتباط بی واسطه شما خوبان و مدیریت دفتر باشد.
2- برقراری ارتباط هدفمند و کارگشا با مراکز آموزشی ، تحقیقاتی و صنعتی خارج از دانشگاه به منظور فراهم کردن فرصت های مناسب ” کارآموزی ” و مفید برای کارآموزان کلیه رشته های آموزشی.
3- برگزاری همایش ها و سمینارهای مرتبط با صنایع جهت ارتباط هرچه بیشتر با دانشگاه و تشویق صاحبان صنایع برای اجرای طرح های پژوهشی مشترک با دانشگاه.
4- اتوماسیون سیستم صدور معرفینامه کارآموزی به منظور رفاه حال کارآموزان و عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفتر ارتباط با صنعت و جامعه ( در آن صورت صدور گواهی پس از تایید استاد درس و مدیر گروه بصورت آنلاین خواهد بود).
5- تهیه بانک اطلاعات کارخانه های در دسترس – استان های خراسان رضوی و شمالی – که در این خصوص کارآموزان عزیز نقش بی بدیلی خواهند داشت.
6 – و اهداف و برنامه های پرشماری که انشالله در فرصت های بعدی در منظر نظر شما خوبان قرار خواهد گرفت. امید که با ارائه نظرات خود ما را در ایفای این وظیفه یاری فرمایید.
با آرزوی توفیق
ارادتمند – پدرام نیا

دیدگاه‌ها بسته شده است.